minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
Satın Al
MinecraftTR Reklam Alanı
Satın Al
Satın Al
Satın Al

Minecraft Sunucu Kurma Yöntemleri

Forumun En Güçlü Üyesi
Discord
Bazı insanlar Minecraft sunucu kurma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Sizlere bununla ilgili bilgiler paylaşmak isteriz.
Minecraft, günümüzün en önemli oyunlarından birisi. Öyle ki büyük bir satın alım oranına sahip. Pastanın büyük dilimlerinden birini alan Minecraft oyunu, 1.20 sürümünün çıkmasıyla beraber son zamanlarda daha fazla ilgi görmeye başladı. Şimdiden bazı oyuncular, Minecraft sunucusunun nasıl kurulacağını araştırıyor.

Minecraft Sunucu Kurma Yolları​

Yerel Ağa Kurma​

Minecraft sunucusu kurmanın yollarından birisi yerel ağ kullanmak. Oyuncular, kendi bilgisayarlarına Minecraft server kurabiliyor. Bunun için güçlü bir sistem ve güzel bir internet bağlantısı gerekiyor. Şunu belirtelim ki yerel ağda sunucu açarak büyük anlamda başarılı bir iş yapılamaz. Çünkü yerel ağın belirli sınırları var. Daha büyük işler başarmak için bir hosting firması ile anlaşmak ve en uygun makineyi almak gerekir.
20230617 (2).jpg

Hosting Firması ile Anlaşma​

Hosting firmaları, Minecraft sunucuları için en ideal ortamı sunar. Bu şirketlerden birisi olarak karşımıza Batıhost çıkmakta. ile beraber Minecraft sunucusu yönetilebilir ve profesyonel bir işe adım atılabilir. Firma, düşük ve yüksek işlemcili olmak üzere 2 farklı türde makineler sağlıyor. Eğer eski sürümler kullanılacak ise düşük işlemcili makineler yeterli olurken son sürümlerde yüksek işlemcili makinelerin kullanılması gerekiyor. Makine kiraladıktan sonra yapılması gereken şey yönetim panelini kullanmak veya sıfırdan sunucu kurmaya başlamak.
Batıhost’tan makine kiralayan bir bireyin elde ettiği avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralamak istiyoruz:
  • Çeşitli kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyatlarla makine sahibi olma
  • Birçok platformda ve kalabalık gruplarda ücretsiz reklam yapma
  • Minecraft sunucu yönetiminde tecrübeli ekipten en iyi desteği alma
  • Hazır sunucu paketlerinden yararlanma
  • Minecraft araçlarını kullanma
  • Rehber niteliğinde bilgiler sağlayan siteleri okuma
  • Minecraft forumunda gezme
  • Minecraft sunucusu için özel hazırlanan yönetim panelini deneme